Tarih: 04.01.2024 21:37 Güncelleme: 04.01.2024 21:44

GEGACE Kadın Gazeteciye Yapılan Saldırıyı Kınadı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Levent Altun yaptığı açıklama ile Kocaeli'de bir kadın gazetecinin silahlı saldırı ile öldürülmesini kınadı.

GEGACE Kadın Gazeteciye Yapılan Saldırıyı Kınadı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Levent Altun yaptığı  açıklama ile Kocaeli'de bir kadın gazetecinin silahlı saldırı ile öldürülmesini kınadı. 
Levent Altun yaptığı yazılı açıklamada, "Son dönemde sık yaşanan kadına şiddet olaylarında bu kez hedef bir kadın gazeteci oldu. Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Batı Yakası Televizyonunun reklam departmanında çalışan Tülay Dağaşan silahlı saldırıya uğradı. Eski eşi tarafından saldırıya uğradığı belirtilen ve vücudunun çeşitli yerlerine üç kurşun isabet ettiği öğrenilen Tülay Dağaşan, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun ağır olduğu bildirilen meslektaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.  Yapılan bu saldırıyı kınıyor, kadın cinayetlerinin son bulmasını içtenlikle diliyoruz."


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.