ÇAYIROVA BELEDİYE BASKET

ÇAYIROVA BELEDİYE BASKET Haberleri
Tarih: 03.02.2024 21:49

ÇESK'in Canı Nasıl İsterse

İlk iki periyodu geride bitiren Çayırova Belediyespor, Esenler Erokspor'a seon çeyrekte acımadı.

ÇESK

Tayfun Erülkü ile karşılaşmaya iyi başlayan Erok 5 dakika sonunda skoru 9-6 getirdi. Tolga Kaan Birer ve Diante Watkins ikilisiyle bu dakikaları Çayırova iyi geçirse de öne geçemedi. Son bölümde pota altında Anthony Morse ile üstünlüğü kuran Erok yakaladığı seriyle farkı çift haneye çıkardı ve çeyreği 29-16 ile tamamladı.İkinci çeyreğe 8-2 ile başlayan Çayırova farkı tek haneye çekti ve Erok’a molayı aldırdı (25-32). Moladan Anthony Morse’un 6 sayılık sekansıyla dönen Erok farkı tekrar çift haneye çıkardı. 9-0 ile rakibine cevap veren Çayırova 45 saniye kala farkı 1 sayıya çekti (37-38). Erok son hücumda Tayfun’la skor buldu ve çeyreği de 40-37 ile geçti.
İlk yarı sonunda Erok’ta Anthony Morse 17 sayıyla karşılaşmada çift haneye çıkan tek oyuncu oldu.

Üçüncü çeyreğe hücumda tempolu başlayan Çayırova 11-0 seriyle karşılaşmada öne geçti (48-45). Molaya giden Erok moladan Anthony Morse’un sayılarıyla döndü. Philip Grene ve Oğuz Savaş ikilisiyle içerde rakibi karşısında üstünlük kuran Çayırova farkı da açmaya devam etti. Üçüncü çeyrek Çayırova’nın 60-51 üstünlüğüyle noktalandı.Son çeyreğe Erok üst üste boş atışlarla başladı. Rakibi karşısında iyi bir ritm yakalayan Çayırova 10-0 ile farkı çift haneye çıkardı (70-56). Kriz anlarında Morse ve Tayfun ikilisi dışında zayıf düşen Erok geri gelmekte zorlandı. Kalan dakikaları da rahat geçiren Çayırova karşılaşmadan 81-67 galibiyetle ayrıldı.


Anahtar Kelimeler: ' Nasıl İsterse

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.