Tarih: 06.01.2024 22:26 Güncelleme: 06.01.2024 22:29

Ak Parti'de Kocaeli Tamam...Diğer İllerde Durum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12'si büyükşehir olmak üzere AK Parti'nin 28 belediye başkan adayını, yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törende açıklayacak.

Ak Parti

Cumhur İttifakı Kocaeli Büyükşehir belediye Başkan adaylığı Tahir Büyükakın'a bu akşam tebliğ edildi. Büyükakın, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kocaeli Büyükşehir belediye Başkan adayı olarak ilan edilecek. AK Parti İl Başkanı Şahin Talus yaptığı resmî açıklamada söz konusu bilgiyi müjdeli haber olarak duyurdu. Talus, "Müjdeler olsun.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Tahir Büyükakın olarak bu akşam tarafımıza bildirilmiştir.
İlk döneminde şehrimizin dört bir yanında sürekli üreten, çalışan, milletimiz için dertlenen, her zaman vatandaşın yanında olan Başkanımıza yeniden adaylığı hayırlı olsun.

AK Parti'nin 12'si büyükşehir olmak üzere 28 belediye başkan adayı, yarın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törenle duyurulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyunun merakla beklediği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nı bizzat açıklayacak. Kulislerde Murat Kurum ve Tevfik Göksu'nun ismi öne çıkıyor.

AK PARTİ'DE YARIN KRİTİK GÜN

Türkiye, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken, AK Parti'de kritik gün geldi çattı. Kamuoyunun merakla beklediği AK Parti'nin adaylarının bir kısmı yarın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törenle duyurulacak.

ERDOĞAN, 28 İLİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLAYACAK

Tanıtım lansmanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan aralarında İstanbul'un da yer aldığı 12 büyükşehir ve 16 ilin belediye başkan adayını İstanbul'da açıklayacak.
AK Parti'nin yarın 28 ilde adayı açıklanacak! Kulislerde İstanbul için 2 isim öne çıkıyor

46 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSE 15 OCAK'TA ANKARA'DA BELLİ OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geri kalan 46 belediye başkan adayını ise 15 Ocak'ta Ankara'dan duyuracak. İlçe belediye başkan adayları ise 15 Ocak'tan sonra belli olacak. AK Parti tarafından aday gösterilecek isimlerin dün itibariyle aranarak adaylıklarının tebliğ edildiği belirtildi.

EN ÇOK İSTANBUL MERAK EDİLİYOR

AK Parti'nin en çok merak edilen belediye başkan adayı ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. AK Parti'nin İstanbul adayı, yarınki etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak. İBB adaylığı için kulislerde Murat Kurum ve Tevfik Göksu'nun ismi geçiyor.
AK Parti'nin yarın 28 ilde adayı açıklanacak! Kulislerde İstanbul için 2 isim öne çıkıyor

Açıklanacak 12 büyükşehir
İstanbul
Muğla
Kocaeli
Erzurum
Eskişehir
Balıkesir
Bursa
Aydın
Samsun
Mardin
Denizli
Ordu

Büyükşehirler dışındaki 16 il
Artvin
Bayburt
Giresun
Elazığ
Edirne
Düzce
Bitlis
Bingöl
Çanakkale
Çankırı
Kastamonu
Rize
Sinop
Tokat
Yalova
Isparta


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.